Tanulmányúton Ausztriában

A 9. knyn osztály tanulói 12 gimnáziumi társukkal és két kísérő tanárukkal együtt áprilisban egy hetet töltöttek el Gosauban. A tanulmányút elsődleges célja a nyelvtudás bővítése volt. A Bad Ischlben található gimnáziumban anyanyelvi tanárok tanították tanulóinkat, akiket előzetesen három csoportra osztottunk. Így mindenki a saját szintjének megfelelő nyelvoktatásban részesült. A helyi tanárok elismeréssel nyilatkoztak diákjainkról.
A tanulmányút során felkerestük a környék látnivalóit: a Hallstatti Sóbányát, a Világörökségi Múzeumot, a Gosau tavat, a Császári Villát Bad Ischlben és Salzburg óvárosát. Mayerlingben megtekintettük Rudolf trónörökös vadászkastélyát. Mindezek mellett nagy hatással volt ránk a csodálatos természeti környezet is. Felejthetetlen élményekkel tértünk haza.

 

Találatok: 321